Jak se správně obléknout do nevyzpytatelného počasí?

Určitě to znáte. Chystáte se na jaře ven a přemýšlíte, co si obléknout. Za oknem svítí slunce a nebe je bez mráčků. Z toho důvodu máte pocit, že vám přece stačí mikina a tričko. A to je chyba. Především na počátku jara si počasí dělá, co chce. Proto se vám může snadno stát, že v polovině výletu se spustí pořádný liják a vy promoknete až na kost. Nebo vás překvapí ledová fujavice a vzápětí zase vysvitne sluníčko. Je vůbec možné obléknout se do těchto podmínek tak, aby vás nic nezaskočilo? Samozřejmě. Poradíme vám, jak na to.

Nejdůležitější je správné vrstvení

Abyste zůstali v suchu a teple, nepodceňte princip tří vrstev.

 První a základní vrstvou je funkční termoprádlo. V čem spočívá jeho největší výhoda? Díky použitému materiálu odsává pot z povrchu pokožky. Z tohoto důvodu vás udrží v teple a zabrání vašemu prochladnutí. Ideální jsou spodky a trička z modalu nebo z merino vlny.

Druhá vrstva by vás měla ochránit před únikem tepla. Doporučujeme volit lehkou mikinu s počesanou úpravou na vnitřní straně. Tento kousek je dostatečně hřejivý, ale přitom příjemný na nošení a nebude vás při sportu zbytečně tížit. Pánům se jistě zalíbí moderní mikina POWER 23. Dámy naopak ocení nadčasový vzor mikiny Kohoutí stopa.

Svrchní vrstvou bojujete proti vtíravým živlům, jako je vítr nebo déšť. Proto byste ji měli vybírat obzvlášť pečlivě. Nejvhodnější je bunda odolná větru a vodě a také odpovídající kalhoty. Podívejte se například na sportovní kalhoty MONTE. Mají nepromokavou úpravu a navíc jsou doplněné reflexními prvky, aby vás bylo venku pořádně vidět.

A co doplňky?

Zapomenout byste neměli ani na doplňky. Ideální jsou klasické čelenky, čepice a multifunkční šály. Tyto doplňky vám pomohou zmírnit únik tepla a ochrání vaši hlavu. Právě citlivé části těla jako jsou uši a krk jsou nejvíce náchylné na nastuzení nebo lidově řečeno „průvan“. A určitě sami víte, jak nepříjemné stavy se s „chycením průvanu“ pojí.  Proto je dobré zkombinovat váš sportovní outfit tak, abyste neměli šanci prochladnout a zároveň zůstali v pohodlí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz