Materiály

POP 100% POLYPROPYLEN

Výrobky vyrobené z polypropylenové pleteniny umožňují rychlý odvod kapilární vlhkosti z povrchu těla. Prádlo Termovel má ploché švy a  anatomický střih, který se příjemně přizpůsobuje tělu a funkci odvodu vlhkosti znásobuje. Hlavní předností tohoto inovovaného vlákna je schopnost maximálního odvodu vlhkosti z povrchu pokožky na vnější stranu textilu (tzv. knotový efekt), udržení stálého pocitu sucha a komfortu i při vysokém fyzickém zatížení v extrémních podmínkách. Díky nízké tepelné vodivosti je  tělo chráněné před venkovní teplotou, takže vás výrobky značky Termovel budou v létě chladit a v zimě hřát. Výrobky lze využít celoročně, ať už na sportovní aktivity, běžné nošení nebo zdravotní účely, jako první vrstva v zimě nebo samostatně během  léta.

PROLEN

Prolen je polypropylenové tvarované syntetické vysokoroztažné vlákno složené z více elementárních vláken. K jeho přednostem patří antistatická úprava a dobré tepelně-izolační vlastnosti při nízké hmotnosti. Největší výhodou je nízký příjem vlhkosti: 0,01% nasáknutí při běžné vlhkosti prostředí. Prolen je odolný proti plísním a mikroorganismům a při styku s pokožkou nevyvolává žádné alergie.

PROLEN SILTEX

Prolen Siltex je speciální vlákno, modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které neškodí tělu ani životnímu prostředí. Ionty stříbra brání růstu baktérií, hub a plísní, redukují nepříjemné pachy, udržují biologickou rovnováhu pokožky a navodí hygienickou svěžest výrobku během sportování i odpočinku. Protože je antibakteriální aditivum aplikované do hmoty vlákna permanentně, zůstává v textilu zachované i po několikanásobném praní.

PES - PCE

Výrobky z hydrofilního polyesterového vlákna díky svému profilu a vylepšené vláknové technologii odvádí enormní množství vlhkosti z povrchu pokožky na venkovní stranu textilu. Následně rozvádí vlhkost na plochu a tím zefektivňují její odpařovaní. Svými mimořádnými vlastnostmi redukuje přímo teplotu kůže, snižuje srdeční frekvenci při tělesné činnosti a udržuje hydrataci organismu na požadované úrovni. Zabezpečuje komfort chladivého pocitu v každé situaci. Díky výborné elasticitě a optimální jemnosti materiálu vyniká vysokým komfortem a pohodlím při nošení. Výrobky jsou použitelné celoročně k sportovním aktivitám, běžnému nošení a odpočinku, jako první vrstva v zimě nebo samostatně v létě. Výrobky zhotovené z materiálu polyester/elastan mají díky počesané úpravě jedinečnou schopnost tepelné izolace při maximálním pohodlí a odvodu vlhkosti z povrchu těla. Tvarovou stálost výrobku zabezpečuje značkový elastan Lycra.

MODAL

Modal patří do skupiny celulózových vláken. Tato celulóza se vyrábí z bukového dřeva. Modal pomáhá urychlovat odvod potu pomocí knotového efektu, zlepšuje dotyk a fyziologické vlastnosti. Při polypropylenové vrstvě je použité antibakteriální vlákno Prolen Siltex. Díky hladkému povrchu vláken, které zabraňuje porušení struktury během praní, zůstává vlákno měkké, pružné s hedvábným leskem, dokonce i po opakovaném praní. Ionty stříbra brání růstu baktérií a plísní, redukují nepříjemné pachy a udržují biologickou rovnováhu pokožky během sportovních nebo rekreačních aktivit. 

WOOL

Přirozené řešení pro funkční oblečení - nejlepší je Merino vlna, která se nosí jako první vrstva. Ovčí vlna je unikátní textilní materiál s obdivuhodnou a neporazitelnou kombinací funkčních vlastností -  termoregulační schopnost, prodyšnost, odvod potu, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastická a hypoalergenní. Vlákno Extra Merino Fine má přirozený termoregulační efekt vlny a funguje tak, že v létě chladí a v zimě hřeje. Vlna jako jediný materiál hřeje i když je vlhká. Oblečení absorbuje vlhkost z pokožky těla a transportuje je na povrch, kde se vypaří. To znamená, že oblečení zabraňuje pocení. Vlna jako přírodní materiál je antibakteriální. Redukuje tvorbu bakterií, které způsobují nepříjemný zápach. Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organismu nejvíce příjemná ze všech známých textilních vláken.

BAMBOO

Bambusové vlákno nasává pot tak, že pokožku nevysušuje, ale přebytečné množství potu vždy odvede. Funkční prádlo se nelepí ani při nejvyšších teplotách nebo při namáhavé práci. Vnitřní struktura bambusového vlákna je podobná jako u uměle vyráběných vláken, které se používají na funkční prádlo. Prádlo má tak i podobné termoregulační vlastnosti - v létě chladí a v zimě hřeje. V teplém počasí zůstává bambusové vlákno o 2 až 3 stupně chladnější, než klasická bavlna. Naopak v zimě příjemně zahřeje. Bambusové vlákno obsahuje přírodní látku, která má antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti. Dokáže tak zničit až 70% bakterií a zabraňuje nepříjemnému zápachu. Zároveň má i protiplísňové a antistatické vlastnosti.

SOFTSHELL

Materiál nové generace. Jedná se o dvou až třívrstvý laminát, který vhodnou kombinací použitých materiálů dosahuje vynikající užitkové vlastnosti. SoftShell je maximálně odolný proti větru, vodě a současně prodyšný. Je lehký, příjemný na omak a poskytuje dostatečnou tepelnou izolaci.  Příměs lycry způsobuje elasticitu. Materiál je předurčený k náročným outdoorovým aktivitám.

LOMBARDIA

Vysoce funkční z rubové strany pobroušený osnový úplet ve složení Polyamid/Lycra zabezpečuje nejvyšší komfort, ohebnost, má výborné tepelněizolační vlastnosti, dobrou prodyšnost, odvod potu a dlouhou životnost. Materiál byl důkladně vyvinutý nejlepší technologií, která dnes existuje. Technologie pletení zabezpečuje, že úplet i po velkém natažení a namáhání nepouští očka. Kvalitní příze a úprava zabezpečují výbornou antipílingovou úpravu. Oděvy vyrobené z tohoto materiálu jsou vhodné na sporty jako outdoor, cyklistika, běh, běžky, golf, lyžování a jiné  sporty. 

TECNOPILE

Tyto výrobky firmy Pontetorto vám poskytnou optimální pohodlí při nejnižší možné hmotnosti. Na výrobu mikrovlákna je použitá příze s více než 250 jemnými vlákny na ploše s velikostí půl milimetru. Přesto při dotyku vzbuzuje pocit lehkého kašmíru. Podle našeho názoru je to nejluxusnější dostupné mikrovlákno. Tyto výrobky jsou perfektní na  různé způsoby použití. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz