Materiál budoucnosti nejen pro sportovce

Je všeobecně známo, že přírodní materiály jsou pro sportovní oblečení nejvhodnější. Pomáhají udržovat teplotu těla, sají pot a jsou velmi pohodlné při nošení. Jedním z těchto přírodních vláken je revoluční modal. Ze zpětné vazby od našich zákazníků vyplývá, že je dokonce jedním z nejoblíbenějších materiálů vůbec. Pokud jste s ním zatím neměli tu čest, rádi vám představíme jeho unikátní vlastnosti.

Z čeho se modal vyrábí?

Modal je typ viskózového vlákna, které se vyrábí z bukové celulózy. Původně byl vyvinutý v 50. letech 20. století v Japonsku jako náhrada hedvábí. Dnes patří mezi velké producenty modalu i Rakousko, Indie nebo Filipíny a modalové tkaniny vyrábí například i pletárna ve slovenské Drietome. Právě z tohoto materiálu vzniká naše sportovní oblečení.

Jaké je sportovní oblečení z modalu?

Odolné, pružné, nemačkavé, velmi lehké, příjemné na dotyk a výborně savé. Modal dokáže absorbovat až o 50 % více potu než bavlna. Vlákna modalu jsou hladká, díky čemuž získává vaše termo oblečení jemný lesk a i při opakovaném praní si zachovává svou barevnost a netvoří žmolky. Díky plochým švům je navíc toto oblečení velmi pohodlné.

Udržitelnost na prvním místě

Buky, ze kterých se modalové vlákno vyrábí, jsou obhospodařované udržitelným způsobem. Proto se modal považuje za uhlíkově neutrální. Samotný výrobní proces probíhá v souladu s principy oběhového hospodářství. Všechny čistící a chemické látky se při výrobě využívají opakovaně. Modalová vlákna jsou navíc kompostovatelná a biologicky rozložitelná. Při výrobě modalu se využívá o mnohem méně půdy a 10–20krát méně vody než při produkci bavlny.

 

Jak se starat o oblečení z modalu?

Je to jednoduché. Oblečení z modalu můžete prát stejně jako bavlnu, a to jak na 40 °C, tak i na 60°C. Modal navíc nepouští barvu, takže o roztřídění prádla se nemusíte starat. Výhodou je, že opakovaným praním se modal neprodírá a prakticky nemění tvar. Díky tomu vám termo oblečení vydrží dlouho jako nové.

Vyhnout byste se měli sušení v sušičce, žehlení, bělení a chemickému čištění. Žádná z těchto procedur nedělá modalovým vláknům dobře.

Termo oblečení z modalu | Termovel®

Pokud i vy hledáte termo oblečení, které vám při správné péči vydrží roky, prohlédněte si naši kolekci termo oblečení z modalu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz